Izabela Koczanowska | Architekt Wnętrz

Od 2014 roku zajmuję się projektowaniem wnętrz, w których sama chciałabym przebywać.

Ukończyłam wydział Intermediów oraz Architektury Wnętrz krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, posiadam również doświadczenie zdobyte w biurach projektowych w Polsce oraz Wielkiej Brytanii. Jestem stypendystką programu Erasmus paryskiej Akademii Sztuk Pięknych, doświadczenie to nauczyło mnie poczucia estetyki i wrażliwości na sztukę, które staram się łączyć z projektowaniem.

W projektowaniu liczy się dla mnie przede wszystkim koncept – pomysł na charakter wnętrza. Istotny jest dla mnie również kontekst miejsca i zastany charakter projektowanego obiektu. Uwielbiam przeprowadzać renowację mieszkań w kamienicach, ale również projekty wnętrz z rynku wtórnego w blokach nie są dla mnie wyzwaniem.

Wierzę że w dobrze zaprojektowanej przestrzeni ważna jest zarówno forma i funkcja oraz charakter dostosowany do indywidualnych potrzeb. Estetyka jest dla mnie ogromnie ważna, jednak zdaję sobie sprawę, że każdy ma swój ulubiony styl i oczekiwania, dlatego uważam, że „ładne wnętrze” to dobrze zaprojektowane wnętrze, niezależnie od stylu w jakim jest.